Міністерство охорони здоров’я нагадує, що на період дії воєнного стану на території України спрощена процедура проведення медико-соціальної експертизи. Тобто зараз медико-соціальна експертна комісія (далі – МСЕК) здійснює свої функції за принципом екстериторіальності.
Якщо особа хоче встановити інвалідність, але не може прибути на огляд – МСЕК може приймати таке рішення заочно на підставі направлення лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я.
Якщо є обставини, за яких ви або ваша дитина не можете пройти обстеження й оформити направлення на МСЕК, строк повторного огляду вважається продовженим на весь час дії воєнного стану та впродовж 6 місяців після його припинення/скасування.
Усі соціальні виплати та пільги зберігаються за вами до закінчення строку проходження повторного огляду.
Але звертаємо вашу увагу, що йдеться лише про медико-соціальні експертні комісії, які працюють на підконтрольній уряду України території. Вони працюють у штатному режимі та спільно з органами соціального захисту допомагають усім внутрішньо переміщеним особам у питаннях проходження медико-соціальної експертизи.
На тих територіях України, де ведуться активні бойові дії, діяльність МСЕК призупинено. Самі комісії переїжджають на інші, більш безпечні, території.
Зазначимо, що ознайомитися з адресою та контактними номерами телефонів усіх МСЕК в Україні можна за номером телефону «гарячої лінії» МОЗ: 0 800 60 20 19.
Також МОЗ нагадує, що питання регулювання соціальних виплат особам з інвалідністю відноситься до компетенції Міністерства соціальної політики України.