Порядок огляду учасників АТО/ ООС та УБД у зв’язку з агресією рф проти України

Порядок огляду учасників АТО/ ООС та УБД у зв’язку з агресією рф проти України

ПОРЯДОК

огляду учасників антитерористичної операції/ операції Об’єднаних сил та учасників бойових дій у зв’язку з агресією російської федерації проти України

Медико-соціальні послуги в Сумській області надаються безоплатно (стаття 7, розділ ІІ Закону України від 06.10.2005 №2961-ІУ «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні»).

Учасники антитерористичної операції/операції Об’єднаних сил та учасники бойових дій у зв’язку з агресією російської федерації проти України оглядаються на обласній медико-соціальній експертній комісії №1.     

Огляд (повторний огляд) осіб проводиться, як на основній базі комісії, так і за місцем їх проживання або лікування.

Комісія проводить огляд особи, що звернулася для встановлення інвалідності протягом трьох-п’яти днів з дня надходження документів.

Направлення на МСЕК (форма №088/о) та інші документи приймаються на обласній медико-соціальній експертній комісії №1 з понеділка по п’ятницю на протязі робочого дня (з 8.00 до 16.00).

Адреса обласної МСЕК №1: 40030, м.Суми, вул. Леваневського, 28.

Телефон: (0542) 66 30 53

Консультативна допомога надається головою медико-соціальної експертної комісії в телефонному режимі щоденно протягом робочого часу. При необхідності письмова відповідь надається в терміни встановлені законодавством.

На сайті Сумського обласного Центру медико-соціальної експертизи розміщена інформація про структуру закладу, електронні адреси, номери телефонів, години особистого прийому громадян, прізвища голів обласних, районних в місті Суми, міжрайонних та спеціалізованих медико-соціальних експертних комісій.

Особистий прийом громадян

головним лікарем-експертом Центру МСЕ, головою обласної МСЕК № 1, юрисконсультом

1.

П’янтківська Валентина Миколаївна

головний лікар-експерт обласного Центру МСЕ, Заслужений лікар України

понеділок тел. 66 30 50

 

14.00-17.00

2.

Омельяненко Любов Іванівна

голова обласної медико-соціальної експертної комісії № 1

понеділок тел. 66 30 53

08.00-09.00

3.

Пройдакова Інна Іванівна

юрисконсульт обласного Центру МСЕ

вівторок,

четвер

тел. 66 01 54

10.00-11.00

14.00-16.00

ПРИМІРНА ДОРОЖНЯ КАРТА ДЛЯ ПАЦІЄНТІВ-ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ ПРИ ОФОРМЛЕННІ ДОКУМЕНТІВ НА МЕДИКО-СОЦІАЛЬНУ ЕКСПЕРТНУ КОМІСІЮ

ПЕРЕЛІК

необхідних документів при направленні на медико- соціальну експертну комісію

І. При первинному огляді

 1. «Направлення на МСЕК» (форма №088/о) із закладу охорони здоров’я.
 2. «Медична карта амбулаторного хворого» (форма №025/о).
 3. Витяги з виписок «Медичної карти стаціонарного хворого» (форма №003/о) стаціонарних відділень закладів охорони здоров’я, науково-дослідних інститутів, клінік, тощо.
 4. План реабілітаційних заходів хворого (особи з інвалідністю).
 5. Рентгенівські знімки.
 6. Трудова книжка (копія завірена нотаріально).
 7. Паспорт або ID-картка (копія).
 8. Документ про освіту (копія).
 9. Військовий квиток (копія).
 10. Декларація, підписана з сімейним лікарем (копія)
 11. Ідентифікаційний код.
 12. Направлення військкомату або відділу кадрів військової частини на проходження медико-соціальної експертизи.
 13. Свідоцтво про хворобу або постанова Центральної військово-лікарської комісії (оригінал), або довідка військово-лікарської комісії, витяг з протоколу військово-лікарської комісії.
 14. Довідка про перебування в зоні проведення антитерористичної операції/ООС, бойових дій під час агресії російської федерації (копія – за наявності).
 15. Довідка про травму, отриману в зоні проведення антитерористичної операції/ООС, під час бойових дій внаслідок агресії російської федерації (копія – за наявності).
 16. Посвідчення учасника бойових дій (копія).

ІІ. При переогляді

 1. Документи, вказані у розділі І, окрім трудової книжки, паспорта, документу про освіту, військового квитка та ідентифікаційного коду, за відсутності змін у вище зазначених документах.
 2. Витяги з медичних карт хворого за час, минулий після останнього огляду.

!!! Усі документи повинні бути оформлені на офіційних бланках, мати підписи та завірені печатками.

Для отримання «Направлення на МСЕК» (форма №088/о) необхідно звертатися до сімейного лікаря або голови лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я за місцем заключення декларації.

Згідно електронного направлення до фахівців (невропатолог, офтальмолог, отоларинголог, хірург, ортопед-травматолог, тощо) в залежності від необхідності, заповнюється форма №088/о (направлення на МСЕК) без направлення на лікарську консультативну комісію закладів охорони здоров’я вторинного рівня (КНП «Центральна міська клінічна лікарня» Сумської міської ради; КНП «Клінічна лікарня №5» Сумської міської ради; КНП «Клінічна лікарня Святого Пантелеймона» Сумської міської ради; КНП Конотопська, Охтирська, Роменська, Шосткинська центральні районні лікарні…).

Направлення на МСЕК (форма №088/о) та усі необхідні документи можуть надаватися до обласної МСЕК №1 представником закладу охорони здоров’я або самим пацієнтом – військовослужбовцем.

З метою підвищення якості медико-соціального експертного обслуговування громадян, в засіданні обласної МСЕК №1 приймають участь з правом дорадчого голосу представники управлінь соціального захисту населення, Пенсійного Фонду України, органів державної служби зайнятості, медико-санітарних частин УМВС, прикордонного загону для огляду їх колишніх військовослужбовців.

Обласна медико-соціальна експертна комісія №1 видає особі, яку визнано інвалідом або стосовно якої встановлено факт обмеження життєдіяльності, довідку (в день освідоцтва) та індивідуальну програму реабілітації (в день освідоцтва або протягом місяця з дня звернення особи з інвалідністю до МСЕК, згідно постанови Кабінету Міністрів України від 23 травня 2007р. N757 «Про затвердження Положення про індивідуальну програму реабілітації особи з інвалідністю») і надсилає у триденний строк виписку з акту огляду органові, в якому особа з інвалідністю перебуває на обліку, як отримувач пенсії чи державної соціальної допомоги. Індивідуальна програма реабілітації видається особі з інвалідністю та підшивається до медико-експертної справи. 

Копія індивідуальної програми реабілітації надсилається до закладу охорони здоров’я за місцем заключення декларації, Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю або Департаменту та регіональних відділень соціального захисту населення за місцем проживання.

За місцем роботи надсилається повідомлення щодо встановленої групи інвалідності та її причини, а у разі встановлення ступеня втрати професійної працездатності – витяг з акта огляду комісії про результати визначення ступеня стійкої втрати професійної працездатності у відсотках та потреби у додаткових видах допомоги.

При відсутності даних для встановлення групи інвалідності надається «Довідка про невизнання особою з інвалідністю» (форма №167/о).          

 Форми документів, що використовуються в роботі медико-соціальної експертної комісії, затверджуються Міністерством охорони здоров’я України (Наказ МОЗ України від 30.07.2012 №577 «Про затвердження форм первинної облікової документації, що використовується в медико-соціальних експертних комісіях»).

У разі незгоди з рішенням МСЕК, особа має право оскаржити його до Центральної медико-соціальної експертної комісії Міністерства охорони здоров’я України або до суду.

Центральна медико-соціальна експертна комісія розглядає з урахуванням усіх наявних обставин питання, з якого оскаржується рішення, а також вживає інших заходів впливу для забезпечення дотримання законодавства під час проведення медико-соціальної експертизи. 

В особливо складних випадках обласна МСЕК №1 може направляти осіб, що звертаються для встановлення інвалідності, для проведення медико-соціального експертного обстеження до клініки Українського державного науково-дослідного інституту медико-соціальних проблем інвалідності (м. Дніпро), який є є вищим рівнем надання медико-експертної допомоги хворим та особам інвалідністю в Україні та Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю або Департаменту соціального захисту населення за місцем проживання

Адреса Інституту: 49027, Україна, м. Дніпро, Соборний район, Провулок  Феодосія Макаревського, будинок 1-А Український  Державний науково-дослідний інститут медико-соціальних проблем інвалідності. Скорочено:  (Укр Держ НДІ МСПІ) 

Рішення медико-експертної комісії Інституту носять консультативно-рекомендаційний характер і є підставою для винесення остаточного експертного висновку регіональними медико-соціальними експертними комісіями України.

Інститут надає висококваліфіковану медико-експертну, консультативну та стаціонарну допомогу хворим та особам з інвалідністю, направленим на стаціонарне обстеження, консультацію, та в порядку оскарження рішень обласними Центрами медико-соціальної експертизи та Міністерства охорони здоров’я України. Розглядає заочно матеріали з експертних питань, направлених обласними Центрами МСЕ та судовими органами.

Хворі та особи з інвалідністю  госпіталізуються до клінічних відділень за направленнями МСЕК та закладів охорони здоров’я.

На період дії воєнного стану, з метою виконання постанови Кабінету Міністрів України від 08.03.2022 № 225 «Деякі питання порядку проведення медико-соціальної експертизи на період дії воєнного стану на території України» медико-соціальні експертні комісії:

– у разі коли особа, що звернулася для встановлення інвалідності, не може прибути на огляд до МСЕК з поважних причин, приймають рішення про встановлення інвалідності заочно на підставі направлення лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я;

– забезпечують проведення медико-соціальної експертиизи за направленням лікарсько-консультативної комісії незалежно від місця реєстрації, проживання або перебування особи, що звертається для встановлення інвалідності.

Головний лікар-експерт Сумського ОЦ МСЕ

Валентина П’ЯНТКІВСЬКА

Comments are closed.