Порядок огляду учасників АТО/ ООС та УБД у зв’язку з агресією рф проти України
ПОРЯДОК
огляду учасників антитерористичної операції/ операції Об’єднаних сил та учасників бойових дій у зв’язку з агресією російської федерації проти України
Медико-соціальні послуги в Сумській області надаються безоплатно (стаття 7, розділ ІІ Закону України від 06.10.2005 №2961-ІУ «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні»).
Учасники антитерористичної операції/операції Об’єднаних сил та учасники бойових дій у зв’язку з агресією російської федерації проти України оглядаються на обласній медико-соціальній експертній комісії № 2.
Огляд (повторний огляд) осіб проводиться, як на основній базі комісії, так і за місцем їх проживання або лікування.
Комісія проводить огляд особи, що звернулася для встановлення інвалідності протягом трьох-п’яти днів з дня надходження документів.
Направлення на МСЕК (форма №088/о) та інші документи приймаються на обласній медико-соціальній експертній комісії № 2 з понеділка по п’ятницю на протязі робочого дня (з 8.00 до 16.00).
Адреса обласної МСЕК №2: 40030, м.Суми, вул. Гетьмана Павла Скоропадського, 28.
Телефон: (0542) 66 30 55 Електронна адреса: sumy_obl_msek2@ukr.net
Консультативна допомога надається головою медико-соціальної експертної комісії в телефонному режимі щоденно протягом робочого часу. При необхідності письмова відповідь надається в терміни встановлені законодавством.
На сайті Сумського обласного Центру медико-соціальної експертизи розміщена інформація про структуру закладу, електронні адреси, номери телефонів, години особистого прийому громадян, прізвища голів обласних, районних в місті Суми, міжрайонних та спеціалізованих медико-соціальних експертних комісій.
Особистий прийом громадян
головним лікарем-експертом Центру МСЕ, головою обласної МСЕК № 2, юрисконсультом
1. |
П’янтківська Валентина Миколаївна |
головний лікар-експерт обласного Центру МСЕ, Заслужений лікар України |
понеділок тел. 66 30 50 |
14.00-17.00 |
2. |
Змисля Олена В’ячеславівна |
голова обласної медико-соціальної експертної комісії № 2 |
п’ятниця тел. 66 30 55 |
09.00-15.00 |
3. |
Пройдакова Інна Іванівна |
юрисконсульт обласного Центру МСЕ |
вівторок, четвер тел. 66 01 54 |
10.00-11.00 14.00-16.00 |
ПРИМІРНА ДОРОЖНЯ КАРТА ДЛЯ ПАЦІЄНТІВ-ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ ПРИ ОФОРМЛЕННІ ДОКУМЕНТІВ НА МЕДИКО-СОЦІАЛЬНУ ЕКСПЕРТНУ КОМІСІЮ
ПЕРЕЛІК
необхідних документів при направленні на медико- соціальну експертну комісію
І. При первинному огляді
- «Направлення на МСЕК» (форма №088/о) із закладу охорони здоров’я.
- «Медична карта амбулаторного хворого» (форма №025/о).
- Витяги з виписок «Медичної карти стаціонарного хворого» (форма №003/о) стаціонарних відділень закладів охорони здоров’я, науково-дослідних інститутів, клінік, тощо.
- План реабілітаційних заходів хворого (особи з інвалідністю).
- Рентгенівські знімки.
- Трудова книжка (копія завірена нотаріально).
- Паспорт або ID-картка (копія).
- Документ про освіту (копія).
- Військовий квиток (копія).
- Декларація, підписана з сімейним лікарем (копія)
- Ідентифікаційний код.
- Направлення військкомату або відділу кадрів військової частини на проходження медико-соціальної експертизи.
- Свідоцтво про хворобу або постанова Центральної військово-лікарської комісії (оригінал), або довідка військово-лікарської комісії, витяг з протоколу військово-лікарської комісії.
- Довідка про перебування в зоні проведення антитерористичної операції/ООС, бойових дій під час агресії російської федерації (копія – за наявності).
- Довідка про травму, отриману в зоні проведення антитерористичної операції/ООС, під час бойових дій внаслідок агресії російської федерації (копія – за наявності).
- Посвідчення учасника бойових дій (копія).
ІІ. При переогляді
- Документи, вказані у розділі І, окрім трудової книжки, паспорта, документу про освіту, військового квитка та ідентифікаційного коду, за відсутності змін у вище зазначених документах.
- Витяги з медичних карт хворого за час, минулий після останнього огляду.
!!! Усі документи повинні бути оформлені на офіційних бланках, мати підписи та завірені печатками.
Для отримання «Направлення на МСЕК» (форма №088/о) необхідно звертатися до сімейного лікаря або голови лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я за місцем заключення декларації.
Згідно електронного направлення до фахівців (невропатолог, офтальмолог, отоларинголог, хірург, ортопед-травматолог, тощо) в залежності від необхідності, заповнюється форма №088/о (направлення на МСЕК) без направлення на лікарську консультативну комісію закладів охорони здоров’я вторинного рівня (КНП «Центральна міська клінічна лікарня» Сумської міської ради; КНП «Клінічна лікарня №5» Сумської міської ради; КНП «Клінічна лікарня Святого Пантелеймона» Сумської міської ради; КНП Конотопська, Охтирська, Роменська, Шосткинська центральні районні лікарні…).
Направлення на МСЕК (форма №088/о) та усі необхідні документи можуть надаватися до обласної МСЕК №2 представником закладу охорони здоров’я або самим пацієнтом – військовослужбовцем.
З метою підвищення якості медико-соціального експертного обслуговування громадян, в засіданні обласної МСЕК №2 приймають участь з правом дорадчого голосу представники управлінь соціального захисту населення, Пенсійного Фонду України, органів державної служби зайнятості, медико-санітарних частин УМВС, прикордонного загону для огляду їх колишніх військовослужбовців.
Обласна медико-соціальна експертна комісія №2 видає особі, яку визнано інвалідом або стосовно якої встановлено факт обмеження життєдіяльності, довідку (в день освідоцтва) та індивідуальну програму реабілітації (в день освідоцтва або протягом місяця з дня звернення особи з інвалідністю до МСЕК, згідно постанови Кабінету Міністрів України від 23 травня 2007р. N757 «Про затвердження Положення про індивідуальну програму реабілітації особи з інвалідністю») і надсилає у триденний строк виписку з акту огляду органові, в якому особа з інвалідністю перебуває на обліку, як отримувач пенсії чи державної соціальної допомоги.
Індивідуальна програма реабілітації видається особі з інвалідністю та підшивається до медико-експертної справи.
Копія індивідуальної програми реабілітації надсилається до закладу охорони здоров’я за місцем заключення декларації, Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю або Департаменту та регіональних відділень соціального захисту населення за місцем проживання.
За місцем роботи надсилається повідомлення щодо встановленої групи інвалідності та її причини, а у разі встановлення ступеня втрати професійної працездатності – витяг з акта огляду комісії про результати визначення ступеня стійкої втрати професійної працездатності у відсотках та потреби у додаткових видах допомоги.
При відсутності даних для встановлення групи інвалідності надається «Довідка про невизнання особою з інвалідністю» (форма №167/о).
Форми документів, що використовуються в роботі медико-соціальної експертної комісії, затверджуються Міністерством охорони здоров’я України (Наказ МОЗ України від 30.07.2012 №577 «Про затвердження форм первинної облікової документації, що використовується в медико-соціальних експертних комісіях»).
У разі незгоди з рішенням МСЕК, особа має право оскаржити його до Центральної медико-соціальної експертної комісії Міністерства охорони здоров’я України або до суду.
Центральна медико-соціальна експертна комісія розглядає з урахуванням усіх наявних обставин питання, з якого оскаржується рішення, а також вживає інших заходів впливу для забезпечення дотримання законодавства під час проведення медико-соціальної експертизи.
В особливо складних випадках обласна МСЕК №2 може направляти осіб, що звертаються для встановлення інвалідності, для проведення медико-соціального експертного обстеження до клініки Українського державного науково-дослідного інституту медико-соціальних проблем інвалідності (м. Дніпро), який є є вищим рівнем надання медико-експертної допомоги хворим та особам інвалідністю в Україні.
Адреса Інституту: 49027, Україна, м. Дніпро, Соборний район, Провулок Феодосія Макаревського, будинок 1-А Український Державний науково-дослідний інститут медико-соціальних проблем інвалідності. Скорочено: (Укр Держ НДІ МСПІ)
Рішення медико-експертної комісії Інституту носять консультативно-рекомендаційний характер і є підставою для винесення остаточного експертного висновку регіональними медико-соціальними експертними комісіями України.
Інститут надає висококваліфіковану медико-експертну, консультативну та стаціонарну допомогу хворим та особам з інвалідністю, направленим на стаціонарне обстеження, консультацію, та в порядку оскарження рішень обласними Центрами медико-соціальної експертизи та Міністерства охорони здоров’я України. Розглядає заочно матеріали з експертних питань, направлених обласними Центрами МСЕ та судовими органами.
Хворі та особи з інвалідністю госпіталізуються до клінічних відділень за направленнями МСЕК та закладів охорони здоров’я.
На період дії воєнного стану, з метою виконання постанови Кабінету Міністрів України від 08.03.2022 № 225 «Деякі питання порядку проведення медико-соціальної експертизи на період дії воєнного стану на території України» медико-соціальні експертні комісії:
– у разі коли особа, що звернулася для встановлення інвалідності, не може прибути на огляд до МСЕК з поважних причин, приймають рішення про встановлення інвалідності заочно на підставі направлення лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я;
– забезпечують проведення медико-соціальної експертизи за направленням лікарсько-консультативної комісії незалежно від місця реєстрації, проживання або перебування особи, що звертається для встановлення інвалідності.
Головний лікар-експерт Сумського ОЦ МСЕ
Валентина П’ЯНТКІВСЬКА