Головна

Головна

Обласний комунальний заклад

«Сумський обласний Центр медико-соціальної експертизи»

Головний лікар-експерт

П’янтківська Валентина Миколаївна

Сумський обласний Центр медико-соціальної експертизи з 1993 року є структурним підрозділом управління охорони здоров’я обласної державної адміністрації, з 2008 року має акредитаційну категорію та ліцензію на проведення медичної практики.

З 2000 року заклад очолює головний лікар-експерт, Заслужений лікар України П’янтківська Валентина Миколаївна. Закінчила Куйбишівський медичний інститут ім. Д.І.Ульянова у 1990 році за спеціальністю «лікувальна справа». Має вищу кваліфікаційну категорію по організації та управлінню охороною здоров’я з 2007 року, вищу по терапії з 2008 року.

Відповідно «Положення про медико-соціальну експертизу», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.12.2009 № 1317 «Питання медико-соціальної експертизи», у структурі Сумського обласного Центру медико-соціальної експертизи функціонує 13 медико-соціальних експертних комісій, із них 10 загального профілю – 2 обласні, 2 районні в місті Суми, 6 міжрайонних,    3 спеціалізованих (фтизіопульмонологічна, онкологічна, психіатрична).

Штатна чисельність закладу становить 118,0 посад, із них лікарі – 59,5, середній медичний персонал – 13,0. Зайнято 58,25 лікарських посад, 100 – середнього медичного персоналу. Укомплектованість лікарями 98%, середнім медичним персоналом 100%. Питома вага атестованих лікарів становить 91,7%, у тому числі вищу категорією мають 69,0% осіб, першу – 23,0,0%.

В обласному Центрі медико-соціальної експертизи проводиться цілеспрямована робота зі зміцнення матеріально-технічної бази, поліпшення умов перебування осіб з інвалідністю у період їх освідоцтва та зменшення навантаження на комісії з метою приділення більшої уваги кожному хворому. Структурні підрозділи закладу, медико-соціальні експертні комісії   забезпечені   необхідним   виробничим інвентарем, меблями та засобами зв’язку.

Кімнати очікувальні на комісіях обладнані зручними місцями для сидіння, мають інформаційні стенди для пацієнтів та відвідувачів з довідковими матеріалами з питань медико-соціальної експертизи, адресами навчальних закладів, телефонами та адресами фондів та управлінь, що займаються питаннями соціально-трудової реабілітації осіб з інвалідністю, Міністерства охорони здоров’я України та інше.

З метою безперешкодного доступу осіб з обмеженими фізичними можливостями до медико-соціальних експертних комісій будівлі обласних, районних в місті Суми, шести міжрайонних медико-соціальних експертних комісій, обласного Центру медико-соціальної експертизи обладнані пандусами, решта комісій – кнопками виклику медичного персоналу.

Для здійснення виїздів у заклади охорони здоров’я області та медико-соціальні експертні комісії, для огляду вдома хворих, які потребують стороннього догляду та допомоги, в закладі в наявності 7 одиниць автотранспорту.

З метою організації сприятливих умов по створенню банку даних щодо осіб з інвалідністю та рівня їх реабілітації, кожна медико-соціальна експертна комісія забезпечена комп’ютерною технікою. Станом на 01.01.2023 у Центрі нараховується 56 персональних комп’ютерів та 36 одиниць множувальної техніки, функціонує електронний зв’язок та  Інтернет.

Головними напрямками діяльності Центру МСЕ є:
 • визначення ступеню обмеження життєдіяльності людини, у тому числі працездатності, групи, причини і часу настання інвалідності, а також ступеню втрати професійної працездатності;
 • встановлення потреби осіб з інвалідністю у соціальній допомозі, яка була б спрямована на полегшення наслідків погіршення здоров’я;
 • розроблення індивідуальних програм реабілітації, її корекція та контроль за виконанням заходів програми;
 • надання консультативної допомоги хворим, особам з інвалідністю, фахівцям закладів охорони здоров’я при оформленні медичної та іншої документації для проходження медико-соціальної експертизи.
 • Сумський обласний Центр МСЕ надає медико-експертну допомогу дорослому населенню області, яке налічує 874 000 тисяч осіб, у тому числі працездатного віку – 595 500 осіб (68,2%).

  Медико-соціальні послуги надаються безоплатно (ст. 7, розділ ІІ Закону України від 06.10.2005 № 2961-ІУ «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні»). Основні зусилля спрямовані на надання якісної та своєчасної медико-експертної допомоги населенню.

  Проводиться активна співпраця з Департаментом соціального захисту населення, регіональним відділенням Фонду України соціального захисту осіб  з інвалідністю, обласним Центром зайнятості.

  В залежності від потреби кожної конкретної особи з інвалідністю, в програмах реабілітації відображаються рекомендації на працевлаштування, профнавчання, отримання допоміжних засобів для ходьби, протезно-ортопедичні вироби, сурдотехніку, засоби зв’язку, крісла-коляски, автомобілі, пристосування  житла до можливостей осіб з інвалідністю, забезпечення санаторно-курортними путівками та інше.

  На сьогоднішній день залишаються актуальними якісні умови перебування осіб з інвалідністю в період їх освідоцтва, приділення достатньої уваги кожному хворому, що звертається до обласного Центру медико-соціальної експертизи.

  Протягом останнього року з’явилася нова категорія осіб з інвалідністю, це цивільні особи, які отримали поранення, каліцтво від військової зброї, а також від мін та інших вибухонебезпечних речовин внаслідок бойових дій під час агресії російської федерації.

  При наявності вище зазначених ушкоджень, звертайтесь до медико-соціальних експертних комісій за отриманням консультативної допомоги.


  Обласний комунальний заклад «Сумський обласний Центр медико-соціальної експертизи» вул. Гетьмана Павла Скоропадського, 28, м. Суми, Сумська область, Україна, 40030 тел. (0542) 66 30 50/ факс 66 01 54 Е-mail: sumymsek@ukr.net